Witaj

Witaj

Witaj na falistym blogu,

Długo myślałam o założeniu bloga o papużkach falistych, ale przez pewien czas nie przemawiała do mnie ta forma. Postanowiłam jednak go stworzyć kiedy dostałam… kury :) Tego się pewnie nie spodziewaliście, ale tak, kiedy dostałam kury i zaczęłam w internecie szukać informacji o hodowli, okazało się, że odnalezienie ich wcale nie jest takie proste. Pomyślałam wtedy, że tak samo może czuć się ktoś, kto ma od niedawna papużki faliste (lub planuje je mieć) i chce dowiedzieć się czegoś konkretnego na temat ich utrzymania. Informacji jest w internecie pełno, ale często sprzecznych ze sobą, a wątki na forach to mozolne przekopywanie się przez dziesiątki postów, żeby odnaleźć jeden fakt. Bez pewnych podstaw wiedzy, wyciągnięcie jasnych informacji jest bardzo ciężkie.

Mam papużki faliste od 1996 roku, ale dzięki kurom mogę postawić się w roli nowicjusza i postarać się poruszyć różne papuzie sprawy w sposób przystępny. Po podstawach napewno przyjdzie czas na coraz bardziej skomplikowane tematy.

Forma bloga jest świetna, ponieważ informacji na temat papużek jest ogrom i założenie normalnej strony powodowałoby, że nigdy nie byłaby ona w pełni gotowa. Tak naprawdę – ciągle jest coś nowego do dodania.

Chciałabym jednak, abyście pomogli mi bloga budować. Dzięki Waszym komentarzom, inni użytkownicy będą mieli szersze spojrzenie na różne zagadnienia, bo przecież dużo z nich wcale nie jest jednoznaczne. Dajcie mi też znać, jeśli jakiś temat szczególnie Was interesuje i postaram się poruszyć go w kolejnych postach.

A teraz rozgośćcie się i zapraszam do czytania :)