Jak podawać dmuchawce?

Jak podawać dmuchawce?

Dmuchawce to nie tylko latający puch, każdy malutki parasol niesie ziarenko, a to ziarenko jest smakowitym kąskiem dla Twojej papugi.

Dużo ptaków da się oskubać za nasiona mniszka lekarskiego, a ty masz szansę dostarczyć dużo zdrowia swojemu pupilowi, ponieważ znajdziesz je na łące w różnych stadiach rozwoju – od delikatnych, jeszcze zielonych ziaren zamkniętych w nierozwiniętym dmuchawcu, aż po ciemne, suche nasionka gotowe do “lotu”. Tylko co zrobić, żeby nie usiać całego mieszkania w białym puszku…

Żeby podać pupilom te smakowite nasionka w przystępny sposób musisz wybrać się na spacer wieczorem, lub wczesnym rankiem. Wtedy dmuchawce idą spać i zwijają się w wygodny dla nas pęczek: dmuchawce1 Możesz też zbierać nasiona jeszcze nie rozwiniętych dmuchawców w ciągu dnia, ale tu trzeba rozpoznać te prawie-dojrzałe, ponieważ u młodych dmuchawców nasiona nie dadzą się tak łatwo zerwać…

Teraz rozbieramy naszego dmuchawca z zielonej sukienki: dmuchawce2 I po prostu łapiemy za pióropusz i zdejmujemy cały pęczek nasionek na raz: dmuchawce3 Nasionka możesz oderwać od puszku i dać papużkom w karmniku, lub użyć mojego ulubionego spinacza biurowego i przypiąć pęczek nasionkami na zewnątrz klipsySmacznego!

Ale to nie jest jedyny sposób! Jak już pisałam, niedojrzałe dmuchawce nie dają się tak łatwo oderwać, możesz więc  potraktować go nożyczkami: 2014-04-17 18.39.33 i podać papużkom całą gałązkę z nasionkami: dmuchawce4 Choć teraz tak myślę, że wcześniejsze oderwanie zielonych listków dałoby jeszcze lepszy efekt, ponieważ wyraźnie odsłoniłoby ziarna.

W każdym razie – święta idą, więc czasu na spacery jest więcej. Przetestujcie, która metoda najlepiej sprawdzi się dla Was i Waszych żarłocznych dziobów.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam Wesołych Świąt!

Powiązane posty: