Zabawki ze sklepu NaszeZoo.pl

Zabawki ze sklepu NaszeZoo.pl

Ostatnio rozdawałam Wam na facebooku kody promocyjne do sklepu NaszeZoo.pl

Jak wtedy wspominałam – związane jest to z prowadzoną przez sklep akcję testowania produktów przez posiadaczy zwierzaków.

Ponieważ udało mi się wynegocjować od nich kody promocyjne dla Was – zgodziłam się wziąć udział w akcji.

Postanowiłam przetestować dwia produkty marki Trixie:

zabawki

Oba produkty przyszły bezpiecznie zapakowane, było także dołączone do nich czasopismo “Oczyma Zwierza”, zawierające kilka artykułów na temat psów i kotów oraz reklamy różnych produktów zwierzęcych i karm.

Bawełniany sznur

Ta zabawka jest jedną z moich ulubionych. Choć nie powinna być stosowana jako jedyna żerdka w klatce (ptak nie ściera pazurków), jest świetnym narzędziem ułatwiającym zagospodarowanie przestrzeni w klatce lub poza nią.

img_20161106_1234271141

Sznur jest elastyczny, więc można go ukształtować do swoich potrzeb. Na końcach posiada sprytne zaczepy, które powinny się sprawdzić w każdym rodzaju ptasiej klatki.

img_20161106_1230516951

img_20161106_1232565981

Taki sznur nie musi być przytwierdzany tylko do ścianek klatki! Tu tylko Twoja wyobraźnia jest granicą. Można go wieszać z sufitu, może stanowić połączenie między górną a dolną częścią klatki lub sznur do wspinania.

img_20161106_1232309061

Ja zdecydowanie wolę go jako żerdka ustawiona na zewnątrz:

  • Sznur ten stanowi świetne lądowisko – szczególnie istotne przy klatkach, w których drzwiczki otwierają się na bok i nie da się z nich zrobić lądowiska.
  • Można go zamontować na górnej części klatki jako wygodne siedzisko lub baza do placu zabaw.
    • Ta możliwość ma dużo plusów, ponieważ papużka przebywająca na górnej części klatki będzie się załatwiać do jej wnętrza, zamiast na nasze meble, dywany czy firanki!

sznur

Ja wybrałam najdłuższy sznur, mimo, że jest przeznaczony dla większych papug.

  • Ponieważ sznur jest bawełniany – nie stanowi żadnego problemu fakt, że jest dość gruby. Papużka i tak będzie mogła się go z łatwością trzymać.
  • Dzięki swojej długości – mamy dużo większe możliwości formowania go i przystosowywania do naszych potrzeb czy pomysłów.

Jest to produkt zdecydowanie wart polecenia.

Wisząca zabawka

Szczerze mówiąc byłam pewna, że moje papugi będą nią zachwycone! Puchate końcówki bawełnianych sznurów, kolorowe drewienka i kawałki naturalnej skóry na górze – czego papuga może chcieć więcej?

Zdziwił mnie fakt, że bawią się nią stosunkowo rzadko. Po około tygodniu wiszenia w klatce zauważyłam, że samiczka bawi się sznurem, a robiła to bez specjalnego zaangażowania. Moje dzioby zdecydowanie wolą nie-kolorowe drewniane zabawki z kawałkami naturalnej skóry i rzemykami.

hustawka

Muszę jednak przyznać, że papugi natychmiastowo zaakceptowały zabawkę jako idealną sypialnię :)

Plusem zabawki jest bardzo bezpieczne zamknięcie. Większość zabawek dla papug posiada łańcuszki i zawieszki, o które ciekawskie papugi mogą się zranić lub zaklinować o nie dziób. Ta jest chyba najbezpieczniejszą opcją – prosty mechanizm z zakrętką.

img_20161029_1503264961

Minusem natomiast – szczególnie przy drobnych gabarytach falek czy (jak tutaj) wróbliczek – zabawka zostaje szybko zanieczyszczona odchodami.

Być może przeliczyłam się, ponieważ ta zabawka zdecydowanie przeznaczona jest dla większych papug. Wiem, że moje lubią “duże gabaryty” i dlatego spodziewałam się, że będą bardziej zainteresowane.

Podsumowanie

Z produktów, które przetestowałam, sznur jest zdecydowanie bardziej wart polecenia. Estetyczny wygląd, łatwość użycia i szybka akceptacja przez papugi.

Zabawki są tu bardziej osobniczą cechą – mimo, że jedna papuga będzie daną zabawkę ignorować, inna będzie w niej zakochana. Trzeba próbować i testować.

Jeśli chcielibyście sami poszukać czegoś dla siebie, omówione zabawki pochodzą ze sklepu NaszeZoo.pl

Sklep ten posiada bogatą, ciekawą ofertę akcesoriów i zabawek dla ptaków, choć zdziwił mnie niewielki wybór karm.

Jeśli ktoś z Was zainteresowany jest zakupami – mam do rozdania 5 kodów promocyjnych na 10% zniżki na całe zakupy w NaszeZoo! Jeśli chciałbyś kod dostać – wejdź na blogowego facebooka, poszukaj udostępnionego posta “Zabawki ze sklepu NaszeZoo.pl” i napisz pod nim komentarz. Pierwsze 5 osób będzie mogło cieszyć się tańszymi zakupami w NaszeZoo :)

PS. Jeśli zastanawiasz się co to za klatka wzięła udział w sesji zdjęciowej – jest to moja ukochana Montana Madeira I

Powiązane posty: